Tajlandia

MAKARON PO TAJSKU


czas przygotowania: 25 minut


porcja dla czterech osób


składniki:

1 opakowanie makaronu sojowego

½ opakowania makaronu ryżowego

¼ opakowania makaronu spaghetti

¼ średniej kapusty pekińskiej

5 jajek

oliwa

sos sojowy

sól, pieprz, ostra papryka
sposób przyrządzania:

makaron sojowy i ryżowy zalewamy przegotowaną gorącą wodą z jedną łyżką stołową sosu sojowego. Czekamy aż makarony zmiękną mnie się nigdy nie chce czekać dlatego wbrew przepisom gotuję je szybo przez ok 5-8 minut. W osobnym garnku gotujemy makaron spaghetti.

Ugotowane makarony kroimy jak popadnie mnie zawsze wychodzą nitki długie na ok 5 cm.

Rozgrzewamy w wooku oliwę i smażymy wszystkie makarony razem, po ok 3 min. dorzucamy poszatkowaną kapustę pekińską i znowu smażymy ok 3 min. Zalewamy wszystko roztrzepanymi jajkami, wszystko mieszamy i przysmażamy. Solimy, pieprzymy i w zależności od gustów dodajemy szczyptę lub więcej ostrej papryczki w proszku. Kiedy jajka się zetną potrawa jest gotowa.


Podawać z całą gamą sosów tao tao lub innymi orientalnymi sosami.


Przepis podpatrzony w Bangkoku na Ko San Road. Wieczorami w tajlandzkich miastach zamyka się dla ruchu jedną z bardziej uczęszczanych ulic w centrum i staje się ona wielką restauracją. Miejscowi rozkładają się ze swoimi garkuchniami i przyrządzają takie wspaniałości, że potem człowiekowi po nocach się marzy żeby znowu wrócić do Tajlandii, krainy ( jak dla nas) najlepszych na świecie kucharzy.


                                                                           


                                                             powrót  do  menu   kulinaria